7 dôvodov, prečo nie sú mnohí spokojní so životom v zahraničí

Mnohí sa ma pýtajú čo robím, že som taká vysmiata, šťastná a spokojná. Ja mám na to jednoduchý návod :) Keď sa nad tými 7 dôvodmi, ktorými si šťastie brzdíte, zamyslíte a zmeníte aspoň polovicu z toho, tak aj vy budete vysmiati a hlavne si ľahšie poradíte z každou prekážkou, ktorá vám do života príde. Verte mi, je to tak :)

Vybrala som 7 dôvodov, ktoré mnohých brzdia na ceste za spokojným životom v zahraničí.

1. Trávia čas s tými nesprávnymi ľuďmi

people-mother-family-father-large

Popremýšľajte o tom, s kým trávite najviac času. Sú to ľudia, čo neustále plačú, že musia chodiť do práce? Nadávajú na všetko naokolo? Na šéfa? Na Ameriku? Na Rodinu? Na deti? Ohovárajú? Pokiaľ je to tak, tak sa ani nečudujte, že sa vám nedarí a že ste nešťastní.

V prítomnosti ľudí čo sa stále sťažujú, nie je ľahké sa sústrediť na príjemné veci, lebo negativita pohlcuje skoro každého v jej blízkosti, kto jej to dovolí.

Mám na to riešenie. Tiež som pracovala a stretávala sa s takýmto typom ľudí, až som si uvedomila, že sa necítim dobre.

Zistila som, že čo len trochu som sa zapojila to tejto sťahujúcej sa debaty, tak sa mi vo svojom vnútri vynorili nepríjemné pocity. Tušila som, prečo je to tak. Prestala som sa zapájať do takýchto debát a začala som sa takým typom ľudí viac vyhýbať, lebo takéto situácie sťahujú ľudí dole.

Pokiaľ je aspoň trošku možné, tak sa skúste pomaly začať takým to ľudom a situáciám vyhýbať.

Začnite si spoločnosť vyberať. Tak som začala aj ja. Zaregistrovala som sa na www.meetup.com a začala sebe podobných ľudí vyhľadávať.

Hoci som cestovala do takých to klubov aj pár desiatok míľ, stálo to za to. Začala som sa cítiť a aj premýšľať inak. Stretla som tam ľudí, ktorí boli mojou inšpiráciou a niečo mi do života dali. Vyskúšajte to, vrele vám odporúčam :)

2. Držia sa vecí, ktoré ich sťahujú dole a oberajú o energiu

Poznám ten pocit, keď som chodila do práce, ktorá ma nebavila a nenávidela som ju. Neskutočne ma to oslabovalo a oberalo o energiu. Ani som sa nemala chuť na niekoho usmievať, lebo som bola nespokojná s tým čo robím hlboko vo svojom vnútri a vôbec ma to nenapĺňalo.

Nemala som silu a ani odvahu to zmeniť. Až jedného dňa, keď mi to prerastalo cez hlavu som sa rozhodla veci zmeniť a nabrala odvahu si nájsť prácu ktorá ma baví, tak sa môj život rapídne zmenil. Najviac na zmene života sa mi podpísalo to, keď som začala tvoriť. Uvedomila som si, že to nie je život stále len chodiť do práce a z práce domov. Aby sme naplnili zmysel života, tak musíme aj tvoriť, bez toho je život iba fádny a stereotypný.

To isté platí aj o partnerskom živote. Pokiaľ vás oslabuje a cítite, že to nie je to, čo by ste chceli a čo si naozaj zaslúžite, tak sa toho oslobodte. Nedržte sa nikoho, pri kom sa necítite skvele. Takíto partneri vás v živote neposúvajú, lebo stále budete nešťastní a len si to nešťastie predlžujete.

Viem o čom hovorím, lebo aj s tým mám svoje skúsenosti a aj keď som už po druhý krát rozvedená, môžem povedať, že momentálne som maximálne spokojná tak ako to je a nič nie je v mojom živote, čo by ma brzdilo a to mi dáva veľkú silu ísť ďalej.

3. Neustále sa porovnávajú s inými

Mnohí máte tendenciu sa neustále porovnávať so susedom, s kamarátom, alebo s kolegom v práci. Neuvedomujete si, že práve to, že ste originálni, tak nemôžete byt presne takí istí ako oni.

Neporovnávajte, aké auto, alebo aký plat ma váš známy, alebo váš sused. Doprajte im to. Ľudia ako keby sa predbehovali, kto bude mať lepšie auto, väčší dom a vyťahujú sa jeden pred druhým. Je to naozaj smiešne :)

Takýto človek nemôže byť šťastný nikde na tejto zemi. Veď to musí maximálne človeka vyčerpávať.

Ja som žila skoro rok bez auta a cítila som sa fantasticky a iní to vôbec nemohli pochopiť. Osloboďte sa od porovnávania sa s inými a prestaňte hladkať vlastné ego. Viac sa spýtajte samých seba, čo je pre vás životnou prioritou? Uvidíte, aký pocit šťastia a slobody sa k vám čoskoro dostaví.

 4. Rozhodujú sa a žijú život podľa iných 

Aj vy sa neustále pýtate na názory iných a potom sa podľa toho rozhodujete, ako naložíte so svojím životom?  Ak ste šťastní, tak to je v poriadku. Ak nie, tak by ste mali zmeniť prístup k životu a vziať ho do vlastných rúk.

Aké rozhodnutie spravíte, tak bude vyzerať aj váš život. Každý z vás si môže nájsť odpoveď vo svojom vnútri. Potrebujete viac seba načúvať a nie počúvať názory iných.

Je zvláštne sa rozhodovať a žiť podľa toho, ako vám to niekto poradí. Už som sa stretla x krát s tým, že sa podaktorí pýtali na život v USA tých, ktorí tu žijú. Samozrejme, väčšinou dostali negatívnu odpoveď a dotyčný bol z toho sklamaný. Prečo sa pýtate na názor iných?

Sami si vytvárate podmienky na život. Keď chcete cestovať a vedieť ako to tu chodí, tak sem príďte a sami sa presvedčte o tom ako sa tu žije.

Každý žije iný život. Niekomu sa tu darí a niekomu nie. To už záleží od nastavenia mysle a okolnosti dotyčného. Rozhodnite sa mať život taký aký chcete a taký ho aj budete žiť :)

5. Májú strach zo zlyhania, pádov a nesplnených plánov

Mnohí si plánujú budúcnosť a keď sa ich plány nesplnia, tak len na všetko nariekajú a hnevajú sa na celý svet. Myslím si, že týmto si len sťažujete život.

Nie ste schopní vidieť iné dvere otvorené, lebo ste zaneprázdnení pozeraním sa na tie zavreté. Keď vás život vedie na inú cestu, to je v poriadku. Každý pád a každá negatívna životná skúsenosť, je životná lekcia.

Prijímajte ju do svojho života a nebojujte s tým toľko, len tak sa vám bude žiť na tej zemi ľahšie. Neustále máte príležitosť sa postaviť na vlastné nohy a tu a teraz začať odznova. Je skvelé sa oslobodiť od strachov zo zlyhania. Beriem to ako rast a prijímam všetko čo od života dostanem :)

6. Netešia sa z maličkosti a berú všetko ako samozrejmosť

pexels-photo

Pre niektorých je umenie sa tešiť z maličkostí.

Tešiť sa z toho, že vonku svieti slnko, že máte dobrú knihu na prečítanie, že máte zdravé deti, že ste sa ráno znovu prebudili a dostali ste dar, prežiť ďalší krásny deň, že ste dostali šancu žiť  v USA, lebo nie každý má tú šancu. Nič nie je krajšie ako na konci dňa za takéto maličkosti stále poďakovať.

Najhoršie je sa zaoberať vecami, ktoré vám v živote chýbajú. Namiesto toho sa tešte tomu, čo máte. Vďaka vďačnosti sa budete cítiť naozaj skvele a budete si uvedomovať svoj život v inom svetle.

7. Nedôverujú životu a neprosia o pomoc

Nič nie je ľahšie, ako keď si zo srdca poprosíte od života presne to, čo chcete a k tomu ešte budete veriť, že vám to bude od života dané.

Namiesto toho, robíte pravý opak. Ste nešťastní, lebo nemáte to čo chcete a sústreďujete sa na to, čo nemáte. Vôbec si neuvedomujete, že presne na to čo sa sústreďujete, tak aj od života dostávate.

Keď som zmenila svoje sústredenie sa na veci, ktoré od života očakávam, tak zrazu si ku mne tieto veci našli cestu. Vyskúšajte to :)

Jolka Williams

Milujem život v Amerike a všetky príležitosti ktoré Amerika ponuka a mojim poslaním je ukázať ľudom cestu ako si môžu splniť svoj Americký sen! Môj príbeh si môžete prečítat tu >> Som autorkou online eBooku Amerika na dosah>>

Komentáře

 • Jakub 12.04.2016 20:11

  Skvělý článek :)

  • Jolka Williams 12.04.2016 20:13

   Ďakujem Jakub :)

 • Henry&Ian ;-) ;-) Destiňáci 17.01.2016 16:35

  Destiňáci TO mají úplně stejně.
  A přitom stačí tak málo, pořádně se ZAmyslet a…ZMĚNIT.
  ALE nikdo nic NEudělá ZA VÁS…
  😉 😉

  • Jolka Williams 17.01.2016 23:44

   Presne tak Destiňáci :)
   Som rada, že to tiež vidíte taky tak :) :) :)

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole.

 • Amerika nielen prežívať, ale žiť

 • Rubriky