Ako si vytvoriť pasívny príjem a začať zarábať online

Prechod do nového roku 2016 bol príjemný, plný očakávania, čo nové sa zasa naučím a či bude aspoň taký dobrý, ako bol ten predchádzajúci rok. Myslela som, že som nadobro stratila svoju web stránku, lebo 8 dní nebola v prevádzke.

Našťastie sa to vyriešilo a ja ju mám naspäť, tak môžem svoj čas venovať písaniu nových článkov, ktorými by som vás naďalej rada inšpirovala.

V predchádzajúcom článku som vám sľúbila, že vám napíšem, ako si vytvoriť pasívny príjem a zarábať na internete online a ako to mám nastavené ja. Rozhodla som sa venovať tejto téme preto, lebo aj život v USA nie je jednoduchý a mnohí tu pracujú ešte viac ako na Slovensku.

Bežne ľudia v USA majú dve a dokonca aj tri práce, aby si zabezpečili život, ako taký vedúci k finančnej spokojnosti. Ale prečo je to tak? Veď celý život chodiť do práce a potom z práce do ďalšej práce, tak to naozaj nevyzerá ako radostný život. A  je jedno v ktorej krajine žijete.

Financial freedom cloud word on sky

Kedy si nájdeme čas pre seba? Prečo sme sa vôbec narodili a čo je naším poslaním tu na zemi? Verím, že nie aby sme pracovali ako otroci. Preto sme tu určite neprišli. Tieto otázky si kladiem dosť často a samozrejme mi prichádzajú aj odpovede.

Nechcem život len tak prežívať a celý čas pracovať pre niekoho kto si plní svoje sny. Preto robím aj iné veci, aby môj život mal zmysel a aby som sa cítila naplnená tým, že robím niečo naviac pre seba a k tomu ešte aj pomáham druhým.

Neviem či tušíte čo je pasívny príjem. Je to tok peňazí, ktorý nie je závislý na tom, čo práve teraz robíte. Nepredstavujte si zasa to, že pasívny príjem môžete dosiahnuť bez žiadnej práce.  Práve naopak.

Takému to príjmu sa z času na čas musíme aj venovať a hlavne nastaviť tak, aby nám neustále generoval príjem. Aké pasívne príjmy si môžete vytvoriť? Je ich naozaj veľmi veľa, ale ja vám vymenujem hlavne tie, ktoré využívam ja osobne.

A čo je FINANČNÁ SLOBODA? Je to súčet mesačných pasívnych príjmov, ktorý pokryje vaše mesačné výdavky. Veľa šťastia :) :) :)

Pasívne príjmy

Prenájom nehnuteľnosti

Jeden z najznámejších a najpoužiteľnejších pasívnych príjmov je prenájom nehnuteľnosti, ako napr. prenájom garážu, bytu, rodinného domu a kancelárií.

Môj prvý pasívny príjem som si začala budovať pred 8 rokmi. Kúpila som si 2 byty v Prahe na hypotéku a prenajala ich. Na začiatku to nebolo jednoduché, lebo nájsť dobrého nájomníka na dlhšiu dobu bolo priam nemožné.

V jednej z dvoch nehnuteľnosti som na nájomníkov nemala šťastie, lebo stále tam bol nejaký problém. Rozhodla som sa, že ho zbavím a predala som ho. Vyplatila som hypotéku a časť som investovala do druhej nehnuteľnosti, ktorú som si ponechala.

Stacks of One Hundred Dollar Bills with Small House.

Celý čas, čo žijem v USA mi nehnuteľnosť spravuje správcovská firma Portfolium v Prahe, za akceptovateľný mesačný poplatok. S ich službou som spokojná a tak môžem pokojne venovať energiu iným veciam.

Okrem prenajímaní bytu, opravy závad, v prípade potreby aj zabezpečenia právnickej služby, mi podávajú za každý rok daňové priznania a to všetko bez mojej prítomnosti. Momentálne z danej nehnuteľnosti generujem nie veľmi vysoký pasívny príjem. Tým, že mi spláca nájomník hypotéku to beriem tiež ako zisk do budúcna a samozrejme neskôr oveľa vyšší príjem.

Investovanie do P2P pôžičiek

Ďalšia skvelá príležitosť pre pasívny príjem sú pôžičky P2P. V USA je na trhu viac spoločností, kde môžete začať požičiavať peniaze. Ja som sa rozhodla investovať do Lending clubu.

Investovala som tam presne pred rokom a každým dňom sa mi na účet pripočítavajú úroky, z platieb tých, komu som tu pôžičku poskytla. Každý pri požičiavaní používa rôzne stratégie.

Moja stratégia spočíva v tom, že radšej poskytujem pôžičky viacerým žiadateľom, ale po menších čiastkach. Mám väčšiu istotu v tom, že aj keď niekto nezaplatí mesačnú splátku, tak to až tak veľmi nepocítim na strate.

Za celý rok, sa mi ešte nestalo, že by mi niekto neuhradil platbu. Ročný úrok sa pohybuje v rozmedzí okolo 9,48%-9,99%. Nie je to málo a ani veľa, všetko len záleží na tom, koľko peňažných prostriedkov investujete a ako si to všetko nastavíte. Je veľmi veľký rozdiel, keď investujete tisíc dolárov, alebo jeden milión dolárov.

Predaj vlastného eBooku

Už v jednom z mojich predchádzajúcich článkov som spomínala, že som si spravila kurz o tom ako napísať eBook . Okrem napísania eBooku, kurz obsahoval kompletný návod na to, ako si vytvoriť vlastnú web stránku a jednoducho zautomatizovať predaj eBooku.

Do investovania kurzu sa mi vyplatilo a investície sa mi už viacnásobne vrátili. Svojmu projektu sa venujem popri svojej práci a veľmi ma baví a napĺňa. Nie je to ani tak o pasívnom príjme ako o práci, ktorá má pre mňa zmysel.

Online kurz

Patríte medzi tých čo celý čas by niečo vymýšľali a tvorili? Ste v niečom odborník? Radi pečiete torty a patríte medzi špičkových cukrárov? Ste vyhľadávaná krajčírka? Vyrábate nábytok? Maľujete obrazy? Ukážte nám ako na to?

Čo tak o tom natočiť videá s kompletným postupom ako na to a vytvoriť si online kurz. Po nastavení takéhoto kurzu sa kurz automaticky spustí a vy už nepohnete ani prstom. Nezávisle na tom čo práve robíte, vám bude kurz automaticky generovať pasívny príjem a vám len budú prichádzať ďakovné emaily od zákazníkov, že ste ich naučili to, po čom už dávno túžili.

Zarábanie online na internete

Fiverr

Jedna zo skvelých možností zarábania online, je zarobiť si na jednej z najznámejšej web stránke Fiverr.com. Tam môžete ponúknuť a predať všetko čo viete niekomu inému len za 5 dolárov a viac. Zdá sa že 5 dolárov je malý zárobok, že? Na Fiverr.com môžete predávať aj za oveľa viac ako sa zdá, to je už na vás ako si všetko nastavíte.

S Fiverrom mám už 3 roky skúsenosti. Začali sme z dcérou fotiť pre rôzne firmy, ktoré nám posielali nielen rôzne oblečenie, ale aj rôzne náplasti na chodidlá, predlžené vlasy a mnoho iných zaujímavých vecí, ktoré sme fotili pre ich web stránky.

Dostávali sme aj objednávky, kde stačilo nafotiť dcéru z danej firmy otvorenou web stránkou na jej vlastnom laptope, alebo v smartphone.

3

 

Mali sme aj mnoho iných objednávok, pri ktorých sme zažili kopec srandy a okolo 800 dolárov skoro každý mesiac na účte :) :)

Objednávky sa dajú nastaviť aj do zaujímavej výšky, to už záleží od požiadaviek nakupujúcich.  Približne pred mesiacom si dcéra si začala privyrábať aj natáčaním videí pre rôznych zákazníkov. Ja ju už nefotím a tak sa fotí sama a prijíma len menej náročné objednávky.

Keby ste mali záujem si pozrieť jej prácu, tak si pozrite tu >>> https://www.fiverr.com/denise13  . Tým som chcela povedať, že človek nemusí byť dokonalý aby mohol niečo začať, ale stačí, že naberie odvahu a pustí sa do toho.

Moja dcéra sa za mesiac a pol čo sa týka natáčania videí toľko nového naučila, že jej to ide lepšie a lepšie. A aj kvôli náročnejším požiadavkám je odmena za tú prácu je oveľa vyššia ako za fotenie.

1175688_10200512737920542_1738709723_n

Youtube

Určite ste tušili, že tu spomeniem aj Youtube. V poslednom čase sa dosť často hovorí o tom, že zárobky na Youtube sa môžu naozaj vyšplhať do neočakávaných výšin. Prečo píšem že neočakávaných?

Ani ja s dcérou som neočakávala, že jej prvé video obyčajne nafúknutého balónu bude na Youtube tak úspešné. Video sme tam vložili len z toho dôvodu, lebo sme boli zvedaví čo sa bude diať, či to vôbec bude niekto pozerať, lebo doteraz sme na Youtube nemali žiadne videa.

Dcéra mala pár videí o tom ako fúka balóny pre zákazníka z Fiverr.com a tak tam jedno video zo zvedavosti pridala. S prekvapením už od prvého dňa jej videnia stúpali viac ako sme očakávali a dnes má to video za mesiac a pol vyše 8500 videní a 375 odberateľov.

Možno to pre niekoho nie je veľa, ale pre nás to bolo nečakané prekvapenie. Nastavila si aj reklamy a už má aj svoj hoci zatiaľ nie veľmi vysoký, ale prvý pasívny príjem. Kto si chce pozrieť ako sa fúkajú balóny do prasknutia, tak nech sa páči možno sa pri tom aj zasmejete :)  https://www.youtube.com/channel/UCyk4PLeGapQaKrufgGA4Fbw.

Samozrejme jej cieľom do budúcna je natáčanie fitness videí, ale na začiatok aj balóny potešia :) Jeden z mojich cieľov v tomto roku je tak isto vykročiť z komfortnej zóny a začať natáčať videa pri cestovaní po USA len tak pre radosť :)

 

Predaj fotografii

Pokiaľ vás baví fotenie a máte nejakú kvalitné portfólio vlastných fotografií a ilustrácií, tak ich môžete poskytnúť na predaj do fotobanky. Niektoré fotobanky nakupujú fotografie aj od amatérov.

1375225_10200622830032776_1066816910_n

Na záver by som vám chcela povedať, že pokiaľ vás niečo veľmi baví a nemáte na to čas kvôli tomu, že celé dni trávite len v práci a pracujete na niekoho iného, tak sa naozaj zamyslite nad tým, či to náhodou nechcete zmeniť, či vám stojí za to žiť život kde plníte sny niekomu inému a nie sebe.

Prajem vám ten najlepší Nový Rok 2016 prežitý v zdraví, hojnosti, nech sa na vás šťastie prilepí a obklopuje láska :)

Nebojte sa žiť život podľa seba, lebo ste tu len raz, tak si ho užívajte naplno :) :) :)

Jolka

Jolka Williams

Milujem život v Amerike a všetky príležitosti ktoré Amerika ponuka a mojim poslaním je ukázať ľudom cestu ako si môžu splniť svoj Americký sen! Môj príbeh si môžete prečítat tu >> Som autorkou online eBooku Amerika na dosah>>

Komentáře

 • Petra 12.03.2016 17:24

  Díky za tipy. Jednoduché a kdo ví, když člověk vytrvá a postupně se učí a zlepšuje, může z drobného pasivního přivýdělku být zrod nového experta a začátek podnikatelské kariéry. Tohle mě inspirovalo, protože mám touhu podnikat, zároveň jsem zvyklá na můj příjem z dobře placené manažerské pozice. Chtěla bych jít cestou plynulého přechodu a zvlášť online podnikání tuto cestu nabízí.

  • Jolka Williams 23.03.2016 12:02

   Drahá Petra,
   som rada, že vás tento článok inšpiroval. Verím, že aj vám sa podarí si vytvoriť pasívny príjem.
   S pozdravom,
   Jolka

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole.

 • Amerika nielen prežívať, ale žiť

 • Rubriky