Môj príbeh

Milujem život v Amerike a všetky príležitosti, ktoré Amerika ponuka a mojim poslaním je ukázať ľudom cestu ako žiť v USA spokojný a naplnený život aj napriek rôznym prekážkam

Takmer sedemročné skúsenosti života v USA mi priniesli do života veľa zmien. Amerika ma naučila mnohé veci pochopiť a musela som až dojsť tu, aby som na to všetko prišla. Pobyt v USA ma naučil pokore a lásky k sebe samej a tak isto k iným.

Na Slovensku som nebola ani spokojná, ani šťastná. Stále som chcela od života viac a hlavne som túžila po tom, aby mali moje deti lepšiu budúcnosť a viac životných príležitostí ako ja. Amerika sa mi zdala nedosiahnuteľná, preto som sa rozhodla na ňu zabudnúť a nahradila som Prahou.

V Prahe som bola raz hore a raz dole, a tak po šiestich rokoch života tam, som mala už naozaj všetkého dosť. Všetko, čo som si v Prahe vybudovala, sa mi začalo pred očami rúcať. Po šestnástich rokoch spoločného života mi stroskotalo aj manželstvo.

 Za svojou minulosťou som urobila hrubú čiaru a rozhodla som sa začať nový život v Amerike. Opustila som manžela a takmer dospelé deti s tým, že o pár rokov deti prídu za mnou a konečne budeme žiť tam, kde sa to oplatí.

 V hlave sa mi striedali zvláštne pocity. Na jednej strane to boli pocity šťastia, lebo som sa konečne odvážila opustiť rodnú krajinu. Na strane druhej to bol strach, lebo som sa bez potrebných informácií púšťala na cestu do neznáma.

 Dnes už viem, že USA je rajom pre cestovateľov, ale pravda je taká, že doba sa zmenila a je tu o to zložitejšie sa vôbec dostať a usadiť. Všetko čo som tu v začiatkoch prežila ma posilnilo a utvrdilo v tom, že za svojim snom treba ísť a v prípade potrieb aj zabojovať a jednoducho sa nevzdávať.