Santa Monica neustále v pohybe

Santa Monica, ktorej hovoria „Zlaté Pobrežie“ je miestom kde je zábava, luxus a neustály pohyb nie len letných, ale aj celoročných radovánok. Nenadarmo sa hovorí, že Santa Monica je jedna z najobľúbenejších pláži v LA. Práve preto som v Santa Monice strávila celý deň a nasávala atmosféru tohto krásneho mesta a pláže, ktorá sa nachádza v okoli Malibu, Long Beach a Venice Beach.

11a

Santa Monica je vzdialená 8 míl z letiska v LA. Páčilo sa mi, ako už od skorého rána to tam začínalo ožívať. Domáci a tak isto aj turisti sa začali schádzať na cestičke pri pláži, ktorá vedie cez Santa Monicu bay, až na Venice Beach.

Nuda tam rozhodne nebola. Športovci boli všade naokolo a to buď behali, cvičili jogu, bicyklovali sa, alebo len tak sa prechádzali. Pripomínalo mi to trošku akčné Lake Shore v Chicagu.

27a

Celý čas som napínala zrak, či neobjavím v okolí nejakú známu osobnosť, lebo viem, že Santa Monica je známa tým, že hocikedy tam môžete len tak stretnúť nejaké celebrity. Mne sa podarilo stretnúť Prestona Smiles na skateboarde s kamerou v ruke :) Juuuj to bolo radosti 😀

Ak ho nepoznáte, tak si ho pozrite na youtube tu. Jeho videa mám všetky zhliadnuté a naozaj stojí za to si ho pozrieť a vypočuť, lebo je inšpiráciou pre mnohých nie len z USA. Bola som rada, že aspoň niekoho známeho som stretla na pláži :)
Na potulke po Santa Monice som navštívila známy zábavný park  Santa Monica Pier.

17a

7a

Je to najväčšia atrakcia v meste a je ju vidieť na míle pozdĺž pobrežia vďaka LED osvetleného ruského kolesa, ktorý je prvý na svete poháňaný slnečnou energiou a tak isto aj horskú dráhu.

V Santa Monica Pier sú malé obchodíky s oblečením a suvenírmi, rôzne elektrické autá a herne. Myslela som, že bude trošku teplejšie počasie, ale bolo asi 14 stupňov. Fúkal dosť silný vietor, tak preto pocitovo bolo okolo 10 stupňov. Santa Monica sa môže pochváliť najčistejším ovzduším v LA.

Tešila som sa aj tak, že bolo teplejšie ako v Chicagu :) Počasie bolo príliš chladné na kúpanie. Mestečko je rajom na zemi pre tých čo milujú surfovanie a slnečné počasie. Atmosféra okolia Santa Monicy mi pripadala taká bezstarostná a bolo vidieť, že každý si užíva slnko a plážové prostredie.

12a

Široké piesky, svetlo modré plavčíkovské búdky, volejbalové kurty a cyklistické cestičky tvoria perfektnú Kalifornskú atmosféru, ktorú prajem každému aspoň raz v živote zažiť.

16a

Väčšinou času som strávila v nádhernom Palisades parku posiatom vysokými plamami. Z útesu Palisades parku bol krásny výhľad na Santa Monica bay. Je to naozaj ideálne prostredie na prechádzky, meditovanie, alebo len tak na posedenie si na lavičke.

14a

21a

Tak toľko zatiaľ o mojom dni strávenom na pláži v Santa Monice :)

Keď sa chystáte v blízkej, alebo aj ďalekej budúcnosti navštíviť Santa Monicu, tak vám vrele odporúčam :)

Najlepšie veci na svete, sú zážitky :) :) :)

So srdečným pozdravom,

Jolka

Jolka Williams

Milujem život v Amerike a všetky príležitosti ktoré Amerika ponuka a mojim poslaním je ukázať ľudom cestu ako si môžu splniť svoj Americký sen! Môj príbeh si môžete prečítat tu >> Som autorkou online eBooku Amerika na dosah>>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.

    • Amerika nielen prežívať, ale žiť

    • Rubriky