Beverly Hills a Venice Beach

Začiatkom februára som sa skvelé naladená a plná očakávania vybrala na pár dní do Kalifornie. Cítila som, že už potrebujem oddych a relax, tak som sa hlavne na teplo a prírodu veľmi tešila :) Naplánovala som si cestu na tie najzaujímavejšie a najkrajšie pláže v Kalifornii a návštevu pár zaujímavých miest :)

Beverly Hills

Už na letisku v LA ma počasie privítalo veľkou búrkou. Veľkomesto Los Angeles som sa rozhodla ignorovať, pretože som túžila byť tentoraz viac v prírode a nie v meste. Kvôli búrke som si zmenila plán, požičala auto a vybrala som sa do ulíc Beverly Hills. Na cestách bolo pár popadaných kúskov z paliem. Uff to bol zážitok :)  Pekne po daždi som pomaly prechádzala tichými uličkami, kde na okrajoch cesty boli krásne vysoké palmy. Vynorili sa mi spomienky na serial Beverly Hills 90210. Kochala som sa krásnymi obrovskými domami a krásnou zeleňou naokolo až som celkom zabudla na to, že vonku celý čas pršalo :) Keď búrka ustala, tak sa mi podarilo spraviť pár fotiek. Viac fotiek budete môcť vidieť v mojej Galérií na ktorej ešte usilovne pracujem.

IMG_0186

IMG_0200

IMG_0195

Venice Beach

Moja prvá plážova zastávka bola na Venice Beach. Ubytovanie som mala na pláži. Prečo práve Venice Beach?  Ok, prezradím vám to :)  Som veľkou fanúšičkou Ralpha Smarta a dennodenne pozerám jeho videa, ktoré natáča aj na tejto pláži. Naivne som si myslela, že ho tam stretnem a poďakujem mu za to ako veľmi ma v živote inšpiruje. Samozrejme som si s ním chcela aj spraviť fotku, ale bohužiaľ som ho tam nestretla :) Na Venice Beach sa športuje všade naokolo. Na každom kroku sú požičovne bicyklov a skateboardov. Športuje sa aj priamo na pláži, lebo sú pláže na to prispôsobené. Akurát známe fitko Muscle Beach na pláži zívalo prázdnotou.

5898973007_80b22d47f8_b

Na známom Boardwalk je na jednej strane množstvo malých obchodíkov rôzneho oblečenia, preplnené reštaurácie, pouliční umelci, ktorí maľujú a predávajú svoje diela, rôzni pouliční tanečníci, bezdomovci, ktorí sa len tak túlajú a samozrejme turisti prechádzajúci okolo pešo alebo na bicykloch.

Venice-Beach-Summer-9

Marihuanu bolo cítiť z každej strany :) Mala som pocit, že každý si tam žije ten svoj svet a nikto to vôbec nerieši :)  Veľmi sa mi páčil Skate park, kde som mala možnosť vidieť pár skvelých skateboardistov, ktorí predvádzali naozaj parádne kúsky.

IMG_0316

Venice-Beach-Summer-5

Bola som tam vo februári a počasie bolo chladnejšie, aj keď slniečko celý čas krásne svietilo. Dlho som sa na Venice Beach nezdržiavala, pretože som bola nedočkavá obzrieť si iné pláže a iné zaujímavé miesta v Kalifornii.

Takže odo mňa z Venice zatiaľ všetko :)

V ďalších blogoch sa môžete tešiť na Santa Monicu, Lagunu, Balboa Beach, San Diego, Moonlight Beach, Solana Beech, La Jolla a ešte iných pláží.

So srdečným pozdravom,

Jolka

 

Jolka Williams

Milujem život v Amerike a všetky príležitosti ktoré Amerika ponuka a mojim poslaním je ukázať ľudom cestu ako si môžu splniť svoj Americký sen! Môj príbeh si môžete prečítat tu >> Som autorkou online eBooku Amerika na dosah>>

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.

    • Amerika nielen prežívať, ale žiť

    • Rubriky